Informácie k odovzdávaniu záverečných prác a prihlasovaniu sa na štátne skúšky

Podrobné informácie o podmienkach odovzdávania záverečných prác, ako aj o prihlasovaní sa na štátne skúšky nájdete v tomto dokumente. Štátne skúšky sa uskutočnia 29. a 30. mája 2014 (bc.) a 2.a 3. júna 2014 (mgr.).


Vienna International Model United Nations


We would like to cordially invite young people from 18 to 35 years to participate at the 20th Anniversary of the Vienna International Model United Nations (VIMUN). This UN simulation conference is held at the United Nations Office at Vienna from 03 to 07 August 2014 and will host approximately 250 participants from nearly 40 different nations. More info here.


Student Conference in Maribor


This year Student organization of University of Maribor proudly invites students from all over the world to participate in Student Conference in Maribor (SCiM), which will take place from 30th June till 9th of July 2014 in Maribor, Slovenia. More info HERE.


Pozvánka na prezentáciu novej knihy

Filozofická fakulta UK Vás pozýva na prezentáciu knihy Perspektívy ázijského storočia: Medzinárodné vzťahy vo východnej Ázii, ktorá sa uskutoční 26. marca 2014 o 16:15 v budove Filozofickej fakulty v miestnosti G236 na Gondovej 2 v Bratislave.


Študentská vedecká a odborná konferencia - prihasovanie predĺžené

 

11. apríla 2014 sa na Katedre politológie uskutoční študentská vedecká a odborná konferencia v odbore politológia. Potvrdenie o Vašom záujme zúčastniť sa na konferencii zašlite do 23. marca 2014, emailom na matus.misik[at]uniba.sk. Ďalšie informácie nájdete v tomto dokumente, resp. na stránke Filozofickej fakulty UK.


Ponuka stáže

 

Centrum pre európske a severoatlantické vzťahy (CENAA) ponúka študentom VŠ so záujmom o bezpečnostnú politiku a medzinárodne vzťahy odbornú stáž, počas ktorej sa stážista bude aktívne podieľať na realizácii slovenských ale i medzinárodných projektov. Viac informácií TU.Prezentácia kniha "Stoj! Tragédie pozdĺž železnej opony. Spisy pod zámkom"

 

Rakúske kultúrne fórum Vás pozýva na prezentáciu knihy "Stoj! Tragédie pozdĺž železnej opony. Spisy pod zámkom." od Univ.-Prof. Dr. Stefan Karnera. Železná opona medzi Rakúskom a Československom patrila v období studenej vojny k najprísnejšie stráženým zónam. Špionáž, zrada, zavlečenie či útek boli príčinou smrteľných tragédií. Nitky v pozadí ťahali československé tajné služby – prostredníctvom svojej husto tkanej siete po celom Rakúsku. Stefan Karner a jeho výskumný tím z Inštitútu Ludwiga Boltzmanna získali za pomoci archívov a ústavov v Prahe, Brne a Bratislave po prvýkrát prístup k tajným spisom, ktoré boli doposiaľ dovtedy pod zámkom. Viac informácií nájdete TU.


Esejistická súťaž pre Mgr. a PhD. študentov

SFPA spolu s veľvyslanectvom Maďarska v SR a Fakultou medzinárodných vzťahov EU v Bratislave organizuje esejisticku súťaz pre študentov "Moja vizia V4". Do súťaže sa dá zapojiť zaslaním eseje na tému "Moja vízia vyšehradskej spolupráce" v rozsahu min. 8 normostrán do 30. apríla 2014 na adresu mission.pzs(at)mfa.gov.hu. Viac informácií nájdete TU.


Letná škola Public-Private Partnership: working for change and cooperation

UK univerzita spoluorganizuje letnu skolu s nazvom Public-Private Partnership v Maribore, Slovinsko, na ktoru sa mozete prihlasit do 15. maja 2014. Vsetky info najdete na http://www.epf.uni-mb.si/vseziv_izobrazevanje/Erasmus_IP/PPP/default.aspx alebo v tomto dokumente. Program je urceny hlavne pre studentov bakalarskeho, magisterskeho a doktorandskeho studia ekonomie, ekologie, environmentalnych vied, europskych studii a verejnej politiky. V skratke: termin konania je 22. jun - 6. jul 2014, moznost ziskat 9 ECTS kreditov, skolne je 690,25€, zo Slovenska moze ziskat stupendium pokryvajuce cele skolne, ubytovanie, stravu a cestovne 5 studentov. Pripraveny je bohaty program zahrnajuci exkurzie, more, letny festival a ine.


Pozvánka na diskusiu

Pozývame vás na diskusiu o modernizácii Slovenska a Rumunska, 11.marca 2014 o 18:00 v miestnosti N318 (nová budova FiF, Múzejná ulica). 


Štipendium kórejskej vlády

Milí študenti, približne do polovice marca je možné hlásiť sa na zahraničný pobyt v Južnej Kórei s finančnou podporou kórejskej vlády. Na výber je 60 kórejských univerzít a štipendium môžu v tomto roku dostať až štyria slovenskí študenti. Viac informácií na tejto stránke.


Štipendium na štúdijný pobyt na Lotyšskej univerzite v Rige

Milí študenti, do konca apríla je možnosť podávať si žiadosti o štipendium na štúdijný pobyt na Lotyšskej univerzite v Rige. Naši študenti môžu vycestovať na max. 2 semestre, prípadne letnú školu. Pre viac informácií navštívte túto stránku.


Job opportunity

at the Think Tank Fund of Open Society Foundations in Budapest.

The Program Officer will contribute to work on tackling fear, the security mindset, and “othering” (the process of portraying and enforcing portrayal of non-majority populations as irreconcilably foreign, alien, or “other”) of the Roma population, and countering the spreading state capture and toxic populism within Central and Eastern Europe and beyond. 

More details and instructions on how to apply for this exciting job opportunity at the Think Tank Fund are available http://www.opensocietyfoundations.org/about/jobs/program-officer-2

Application deadline is February 9, 2014


MA and PhD Scholarship Opportunities in 2014/2015 at Central European University

Možnosť získať štipendium na MA/PHD štúdium na Central European University v Budapešti. Viac informácií na web stránke Katedry politológie CEU, resp. v informačnom letáku.


Štipendium pre študentov spoločenských vied Filozofickej fakulty UK

Luxemburský výskumný inštitút CEPS/Instead a Katolícka univerzita Leuven (Belgicko) prijíma prihlášky na školský rok 2014/2015 a vďaka spolupráci s Katedrou politológie ponúka  študentom katedry štipendium na medzinárodný ročný "Master" program v odbore Analýza sociálnej politiky. Úspešné absolvovanie programu môže viesť k doktorandskému štúdiu a ďalšej spolupráci s inštitútom CEPS. Súčasťou štipendia je hradené ubytovanie, zdravotné poistenie, pracovný počítač počas štúdia a mesačné vreckové vo výške 250 €. Prihlášky do programu je možné podávať do konca mája 2014. Viac o zameraní programu, jednotlivých kurzoch a podmienkach prijatia nájdete na tomto odkaze (http://www.impalla.ceps.lu/).

O možnostiach, ako získať štipendium, sa informujte u katedrového koordinátora pre medzinárodné mobility P. Baboša (pavol.babos(at)uniba.sk).


Prednáška prof. dr. Dietera Segerta: “East Central European Postsocialism as a Laboratory for the Sustainability of Liberal Democracy?“

Filozofická fakulta UK si Vás dovoľuje pozvať na ďalšiu prednášku v rámci cyklu Lectiones magistralesprof. Dr. Dieterom Segertom (Viedenská univerzita) na tému “East Central European Postsocialism as a Laboratory for the Sustainability of Liberal Democracy?“. Prednáška sa uskutoční 21. novembra 2013 (štvrtok) o 16:30 na FiF UK- miestnosť G236 (Gondova 2, Bratislava).

Pozvánku nájdete TU.


Diskusia: Reforma menovej únie: Test politickej integrácie v Európskej únii

Príďte vyjadriť svoj názor a prispejte do celospoločenskej diskusie o Európskej únii a pozícii Slovenska pri jej budúcom formovaní. Prednášať budú pán amb. Ivan Korčok, stály predstaviteľ Slovenskej republiky pri Európskej únii a pán Vladimír Bilčík z Katedry politológie Filozofickej fakulty UK. Už zajtra, 5. novembra o 16:15 v miestnosti S2 na Šafárikovom námestí 6.


Prednáška Nathaniela Copseyho „Rethinking the European Union“

Filozofická fakulta UK a Katedra politológie FiF UK si Vás dovoľujú pozvať na prednášku dr. Nathaniela Copseyho (Aston University, Birmingham, Veľká Británia) na tému „Rethinking the European Union“. Prednáška sa uskutoční 21. októbra 2013 (pondelok) o 16:00 na FiF UK- miestnosť G236 (Gondova 2, Bratislava).

Vašu účasť na podujatí prosím, nahláste e-mailom do 16. októbra 2013 na zuzana.lisonova(at)uniba.sk


Výskumná štáž v MVO 1, informácie

11/09/2013

V zimnom semestri 2013/14 spolupracujeme s dvoma mimovládnymi organizáciami. Stáž prebieha počas zimného semestra (flexibilný pracovný čas) pod vedením vedúceho tímu z konkrétnej organizácie a vyučujúceho kurzu Doc. Erika Láštica. Predpokladaná časová náročnosť kurzu za semester je 60-70 hodín.  Celkový počet miest v kurze je obmedzený, výber a rozdelenie do konkrétnych organizácií sa uskutoční na základe vyhodnotenia životopisov a motivačných listov.

V prípade záujmu o absolvovanie kurzu v ZS pošlite Váš životopis a motivačný list (max. 200 slov) emailom na lastic[at]gmail.com do 18. septembra 2013. Vybraných študentov budem kontaktovať v týždni 23-27/9/2013.

Viac informácií nájdete na https://dl.dropboxusercontent.com/u/5138759/201309-vyskumnastazMVO1.pdf

 


Konferencia DANUBE BRIDGES 2, Energy Security Pillar Conference

16/09/2013

Pozvánka na konferenciu DANUBE BRIDGES 2, Energy Security Pillar Conference, ktorá sa uskutoční 27. a 28. septembra 2013 v Bratislave.
Energy Security Pillar Conference je zahájením dlhodobejšieho projektu Danube Bridges s cieľom združovať študentov vysokých škôl a univerzít - budúcich diplomatov z Maďarska a Slovenska aby prerokovali spoločné problémy oboch krajín a hľadali nové riešenia na ich odstránenie v rámci rozvoja energetickej, hospodárskej a politickej spolupráce medzi oboma krajinami. Výstupom z konferencie bude odporúčanie študentov „K energetickej bezpečnosti“, ktoré bude mapovať súčasný stav v energetickom sektore, zároveň bude definovať aj možné nástroje na riešenie problémov, ktoré budú výhodné pre obe krajiny.
Všetky náklady (okrem preplatenia cesty) spojené s konferenciou sú účastníkom preplácané. Viac informácií, vrátane programu, potvrdených spíkov a i., nájdete na www.danubebridges.eu alebo www.facebook.com/danubebridges.
Ak máte záujem zúčastniť sa tejto zaujímavej konferencie, prosím, registrujte sa na: www.danubebridges.eu/?q=content/registration-form.
V prípade akýchkoľvek otázok, prosím kontaktujte danubebridges@eac.sk, alebo martina.bednarikova(at)eac.sk.


Prednáška „Rethinking European Integration“, 6. máj 2013

JCMS Annual Review Lecture na tému Rethinking European Integration sa bude konať 6. mája na Filozofickej fakulte UK, Gondova 2, miestnosť G236 so začiatkom o 14:30. Účasť na podujatí  je potrebné nahlásiť emailom na zuzana.lisonova[at]uniba.sk najnejskôr do 3.mája.

Pozvánka s programom